drzewo niebo

O wentylacji wiemy wszystko.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pomieszczenie, w którym pracujesz czy mieszkasz bez sprawnej wentylacji. Temperatura, wilgotność i jakość powietrza, którym oddychasz wpływa na komfort pracy, wypoczynku oraz samopoczucie. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz łatwiej i taniej możemy zapewnić Ci powietrze o najlepszych dla zdrowia parametrach, a jednocześnie oszczędzać energię.

Montowanie szczelnych okien i drzwi oraz dokładne izolowanie budynków sprawia, że wentylacja grawitacyjna nie jest skuteczna. Domy nie są już w stanie „same” się wentylować. Aby wentylacja była skuteczna konieczne stało się montowanie dodatkowych elementów wymuszających wymianę powietrza.

Zalety nowoczesnych systemów wentylacji

 • ciągła, automatyczna wymiana powietrza w budynku,
 • regulacja w zależności od potrzeb i preferencji
 • eliminacja pyłków i drobnoustrojów w powietrzu (ważne dla alergików)
 • odzysk ciepła, oszczędność kosztów ogrzewania
 • eliminacja uciążliwych owadów, obniżenie hałasu z zewnątrz (okna mogą być zamknięte)
 • brak zjawiska zaparowanych okien, regulacja wilgotności w budynku
 • komfortowa wentylacja wszystkich pomieszczeń
 • poprawa komfortu życia

Wykonamy dla Ciebie nowoczesny system wentylacji


Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna
to kompleksowe rozwiązanie dystrybuujące powietrze w sposób regulowany i dostosowany do faktycznych potrzeb pomieszczeń. System oparty o centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną, stosuje się również oddzielnie zabudowane wentylatory nawiewne i wywiewne. Wentylatory części wywiewnej wyciągają zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń, natomiast sekcja nawiewna doprowadza do nich świeże powietrze zasysane z zewnątrz. Wymiana powietrza jest stała bez względu na pogodę, a jej intensywność można kontrolować za pomocą sterownika. Centrala wentylacyjna może być wyposażona w nagrzewnicę co daje możliwość regulacji temperatury nawiewanego świeżego powietrza z zewnątrz. Dostarczane powietrze jest również filtrowane, więc do domu nie przedostają się owady, kurz uliczny, pyłki kwiatów czy roztocza, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie. Wraz z usuwanym zużytym powietrzem pozbywamy się również nadmiaru wilgoci, co zapobiega parowaniu okien w domu oraz powstawaniu pleśni na ścianach.

systemy rekuperacji

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła
to nowatorskie podejście do wentylacji. System polega na wykorzystaniu urządzenia zwanego rekuperatorem. Dochodzi w nim do zjawiska wymiany energii cieplnej pomiędzy strumieniami krzyżującego się bezkontaktowo powietrza zanieczyszczonego-ciepłego a świeżego-zimnego, w wyniku czego następuje ogrzanie powietrza z zewnątrz – w efekcie odzyskujemy znaczną część energii zainwestowanej w ogrzanie domu.

Trzeba przyznać, że taki system znacząco wpływa na koszty ogrzewania domu. Dobre instalacje rekuperacyjne potrafią odzyskać do 85% energii. Jest to więc nie tylko przyjazny ekologii, ale i niesamowicie ekonomiczny system. Zapewnia on regularną cyrkulację powietrza w każdym z pomieszczeń, dzięki czemu możemy czuć się w nich komfortowo. Ponadto poprzez odsysanie wilgotnego powietrza, zapobiegniemy powstawaniu grzybów i pleśni. Nie będziemy musieli długo czekać, by nasza inwestycja zwróciła się z nadwyżką!

Image is not available
Image is not available
Projektujemy i wykonujemy
 • wentylacje budynków mieszkalnych, domów, garaży
 • wentylacje biur i budynków użyteczności publicznej, centrów handlowych
 • wentylacje lokali gastronomicznych, kompleksów wypoczynkowych
 • wentylacje procesów produkcyjnych i technologicznych

Image is not available
Zaufaj
fachowcom,
zaufaj nam
!Zobacz naszą ofertę

Skontaktuj się z nami

wdol

From Address:
Ukryj mapę
ZPU KLIMA-WENT Sp. J.
M. Obrębski, K. Kluska

ul. Sierpecka 1 M, 09-402 Płock
tel. 24 264 79 63
klimawent@klimawent.pl

Godziny pracy:
pn-pt od 7:00 – 15:00

Akceptujemy płatności kartą

Zobacz nas na mapie

Szybki kontakt

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Wentylacja

Mieczysław Obrębski  606 89 45 54
mietek@klimawent.pl
Krzysztof Kluska  606 89 45 03
kluska@klimawent.pl

Klimatyzacja

Wiesław Reda 668 494 141
reda@klimawent.pl

Hurtownia

24 264 79 63 wew. 24, 25, 28
klimawent@klimawent.pl 

2017 © KLIMA-WENT. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.